Akcje giganta Funko do kolekcjonowania rosną po nabyciu aplikacji NFT Tokenwave

Wśród pierwszych spółek notowanych na giełdzie, które wskoczyły na modę NFT, nie będą ostatnimi

W lawinie akcji cenowej przypominającej manię z 2017 roku, wkrótce po ogłoszeniu, że nabyli platformę wyświetlającą i śledzącą Bitcoin Bank, akcje giganta kolekcjonerskiego popkultury Funko (NYSE: FNKO) wzrosły o ponad 20%.

W przeciwieństwie do wielu ogłaszających wzrost cen, które są pełne szumu i rzadkie treści z ostatniej rundy byków (i dziesiątek, które nieuchronnie nadejdą w ciągu najbliższych kilku miesięcy), Funko i NFT mogą jednak idealnie pasować

W czwartek twórca popularnej linii kolekcjonerskiej Funko Pops ogłosił w komunikacie prasowym , że nabył większościowy pakiet TokenWave, twórców aplikacji TokenHead NFT zbudowanej na łańcuchu blokowym WAX. W komunikacie zauważono, że inwestycja jest ich „początkowym wejściem na rynek NFT” i że firma będzie wypuszczać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie w cenie 9,99 USD począwszy od czerwca.

Ponadto firma pracuje nad fizyczno-cyfrowymi produktami hybrydowymi, takimi jak połączenie „najrzadszego z Funko NFT z ekskluzywnymi Funko Pop! S podlegającymi wykupowi”. Firma będzie również wykorzystywać swoje obszerne umowy licencyjne – coraz ważniejsze źródło trakcji platformy NFT .

Według wiadomości w czwartek, akcje spółki wzrosły aż o 24,81 USD, po czym wycofały się na popołudnie. Akcje FNKO zamknęły się ceną 20,96 USD za akcję, co oznacza wzrost o 6,5% w ciągu dnia i ponad 100% w ciągu roku.

Kiedy dotarł do niego Cointelegraph, przedstawiciel Funko odmówił komentarza

Ten ruch powinien być znany weteranom branży. Pod koniec ostatniej bullrunu wiele firm, takich jak Kodak, odnotowało ogromne wzrosty cen akcji po ogłoszeniach związanych z blockchain. Biorąc pod uwagę falę celebrytów z listy C i D, które chcą szybko zarobić na NFT, nieuniknione było, że firmy pójdą w ich ślady.

Jednak Funko może być wyjątkiem od reguły. NFT są idealnym narzędziem do gromadzenia danych , a cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie zapewniają firmie nowy sposób łączenia fanów z markami, co oznacza, że firma może utrzymać się w przestrzeni blockchain. Podobnie platforma wybrana przez Funko, WAX, odniosła już pewne sukcesy z licencjonowanymi NFT, w tym z niedawnym wydaniem Godzilla vs. Kong .